Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak światła stop.
#1
Cóż... Po naciśnięciu pedału zapalają się światła postojowe w przedniej lampie i licznik. Tylna nie świeci w ogóle. Piny dociskałem... Jakieś sugestie?  Smutny
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#2
może nie ma masy na lampie?-taka sugestia Uśmiech, są tam tylko trzy przewody i zielony jest tam prawdopodobnie, i on właśnie prowadzi w oba te miejsca. Pewnie jest tam też brązowy który idzie też do licznika i jeszcze do włącznika świateł a ten trzeci to się łączy z połową rzeczy w motorze, skupił bym się na brązowym pewnie to masa może przeczyścić połączenia? To tylko teoria ze schematuOczko
Odpowiedz
#3
Też pomyślałem o masie... Tylko Jezusie... Który to?
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#4
ja myślę że brązowy ale najlepszy sposób to sprawdzić żaróweczką z dwoma kabelkami, taka próbówka.

kurcze, jednak postawie na zielony ale najlepsza będzie żaróweczka, bo ja to tylko na ten schemat moge popatrzeć, niestety.
Odpowiedz
#5
Jak otworzysz lampę przednią, to jest tam kłębowisko kabli jak dwie pięści. Jest kilka, jeżeli nie kilkanaście o tych samych kolorach... Bieda...
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#6
ale to trzeba sprawdzić z tyłu te trzy kabelki, włącz postojówki i jeden kabelek od tej żaróweczki(co pisałem wyżej) do masy(najpewniejsza przy akumulatorze) i a drugim dotykać po kolei przewody w tylnej lampie.Jak już będziesz wiedział który jest od postojówek,to zaczynasz szukać od stopu tak samo(włączyć stop), no i na koniec zostaje nam masowy.Można go też sprawdzić żaróweczką tylko trzeba przełożyć przewód od próbówki na +. Czy takie same są objawy przy naciśnięciu przedniego hamulca?
Odpowiedz
#7
przewód od stopu wchodzi do błotnika,nie wiem jak idzie pod spodem ale może się przetarł,jeśli nadal masz stop na błotniku a jak masz tylko dwa przewody to trzeba tylko oczyścić mocowanie lampy bo tam może być nasza masaUśmiech
Odpowiedz
#8
Przy przednim takie same... Muszę chyba kolegę elektryka prosić...
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#9
No trudno, pewnie się coś rozłączyło w przedniej lampie taki tam chaos że nie wiadomo na co patrzećUśmiech, powodzenia
ps. napisz jak znajdziesz przyczynę
Odpowiedz
#10
No i co się okazało? Przyjechał mądry człowiek że skrzyneczką, która robi "biip", kiedy płynie prąd. Przyłożył i wyszło na to, że problem tkwi w nowej lampie... Jest dość kiepsko wykonana i nieco napięty przewód spowodował przerwanie jednego z kabli. Amen :-)
Dziękuję, pozdrawiam.
Ps. Za kilka dni zdjęcia mojego odmienionego Heist'a!
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości