Forum heist.pl

Pełna wersja: Brak światła stop.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cóż... Po naciśnięciu pedału zapalają się światła postojowe w przedniej lampie i licznik. Tylna nie świeci w ogóle. Piny dociskałem... Jakieś sugestie?  Smutny
może nie ma masy na lampie?-taka sugestia Uśmiech, są tam tylko trzy przewody i zielony jest tam prawdopodobnie, i on właśnie prowadzi w oba te miejsca. Pewnie jest tam też brązowy który idzie też do licznika i jeszcze do włącznika świateł a ten trzeci to się łączy z połową rzeczy w motorze, skupił bym się na brązowym pewnie to masa może przeczyścić połączenia? To tylko teoria ze schematuOczko
Też pomyślałem o masie... Tylko Jezusie... Który to?
ja myślę że brązowy ale najlepszy sposób to sprawdzić żaróweczką z dwoma kabelkami, taka próbówka.

kurcze, jednak postawie na zielony ale najlepsza będzie żaróweczka, bo ja to tylko na ten schemat moge popatrzeć, niestety.
Jak otworzysz lampę przednią, to jest tam kłębowisko kabli jak dwie pięści. Jest kilka, jeżeli nie kilkanaście o tych samych kolorach... Bieda...
ale to trzeba sprawdzić z tyłu te trzy kabelki, włącz postojówki i jeden kabelek od tej żaróweczki(co pisałem wyżej) do masy(najpewniejsza przy akumulatorze) i a drugim dotykać po kolei przewody w tylnej lampie.Jak już będziesz wiedział który jest od postojówek,to zaczynasz szukać od stopu tak samo(włączyć stop), no i na koniec zostaje nam masowy.Można go też sprawdzić żaróweczką tylko trzeba przełożyć przewód od próbówki na +. Czy takie same są objawy przy naciśnięciu przedniego hamulca?
przewód od stopu wchodzi do błotnika,nie wiem jak idzie pod spodem ale może się przetarł,jeśli nadal masz stop na błotniku a jak masz tylko dwa przewody to trzeba tylko oczyścić mocowanie lampy bo tam może być nasza masaUśmiech
Przy przednim takie same... Muszę chyba kolegę elektryka prosić...
No trudno, pewnie się coś rozłączyło w przedniej lampie taki tam chaos że nie wiadomo na co patrzećUśmiech, powodzenia
ps. napisz jak znajdziesz przyczynę
No i co się okazało? Przyjechał mądry człowiek że skrzyneczką, która robi "biip", kiedy płynie prąd. Przyłożył i wyszło na to, że problem tkwi w nowej lampie... Jest dość kiepsko wykonana i nieco napięty przewód spowodował przerwanie jednego z kabli. Amen :-)
Dziękuję, pozdrawiam.
Ps. Za kilka dni zdjęcia mojego odmienionego Heist'a!
Stron: 1 2