Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zniszczona zawleczka tylnej osi
#1
W swojej radosnej twórczości, dokonując minimalnego obrotu śrubą tylnej osi, wykończyłem zawleczkę tylnej osi - tą od strony wydechu. Z resztek zrobiłem nową, nie mając pojęcia jak wyglądała stara.
Stąd moja prośba: czy moglibyście podesłać mi zdjęcie całej zawleczki?
Byłbym spokojniejszy...
Dzięki!


Załączone pliki Obrazki
   
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#2
   
Jak na obrazku. Sam  swoją zniszczyłem  przy wyciąganiu -  miękki drut. Myślę  , że  w  każdym motoryzacyjnym kupię.Na  razie dobrze pasuje  zawleczka ze spinki  do  włosów.Większy problem-  jak  mocno dokręcać  śrubę  bez dynamometru- na full? Kiedyś dokręciłem koło  w  samochodzie --obcięło mi  piastę,nie wiedziałem  ,że potrzebny jest lekki  luz- tam  były  łożyska  stożkowe

Ważne jest,żeby wywinąć te wąsy- zapobiega wypadnięciu zawleczki oraz by była w miarę dopasowana do otworu w śrubie- wtedy nie lata,nie ma ryzyka przetarcia.
Odpowiedz
#3
Dzięki. Spinka powiadasz? Idę na szaber do łazienki... :-)
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#4
Zawleczka wielokrotnego użytku Uśmiech


Załączone pliki Obrazki
       
Odpowiedz
#5
Idea oryginału jest nieco inna. Trzyma się dobrze?
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#6
idea jest taka sama, ma blokować przed odkręcaniem i to robi bardzo dobrzeUśmiech
Odpowiedz
#7
Zresztą nie ja pierwszy wpadłem na ten pomysł, https://www.youtube.com/watch?v=ghwQdRzmt-w


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#8
   
Trza se jakoś radzić- rzekł góral zawiązując buta dżdżownicą.
Ten szpindel nazywa się zawleczką igiełkową kosztuje ok 5 groszy-kupisz każdy rozmiar np. allegro
Odpowiedz
#9
to wiem, ale takie mają wszyscy Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości