Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawieszenie typu springer DNA od HD
#1
Zakupiłem dość okazyjnie nowe zawieszenie firmy DNA. Generalnie tak od razu na marginesie ta Firma DNA to raczej lipnie to wykonała.
zakupiłem to przed rozebraniem widelca Heist. Szukałem zwieszenie od HD bo sądziłem, że Heist to amerykański wynalazek. Mój błąd. Amerykańską to ten motor ma tylko nazwę. w CCW wszystkie wymiary i gwinty są metryczne a nie calowe jak to ma miejsce w amerykańskich pojazdach.
Dlatego zawieszenie od HD plug & play nie siada do CCW.
Dlatego jakby ktoś chciał adaptować zawieszenie z innego motocykla to raczej należy iść w kierunek Japoński a nie Amerykański.
Więc na pierwszy ogień poszła ośka główki ramy. Nie za bardzo chciało mi się toczyć nową, więc dotoczyłem adaptery, aby osadzić fabryczne łożyska Heist na springerze. 
Jako ciekawostkę powiem, że dolna bieżnia w moim Heist ( porzebiek 2300 km) już była nieźle wyrobiona.
potem to musiałem dorobić risery a raczej adaptery pomiędzy springerem a riserami heist.
zrobiłęm to z nierdzewki polerowanej.
Wszystkie gwinty w Springerze przegwintowałem na metryczne. Twardy materiał i ciężki. nie sądziłęm że ten widelec tyle będzie ważył.


Poniżej kilka zdjęć. Na razie zdjęcia z mojej małej szopy, a springer już zebrał kurz. jak maszyna wyjedzie na zewnątrz to kliknę więcej fotek.
   
   


Wrażeń z jazdy jeszcze nie ma bo elektryke mam jeszcze do poskładania oraz gaźnik.
wbrew pozorom adaptery do zacisku hamulcowego oraz błotnika zrobiłem bardzo szybko. Robiem je ręcznie i miały to być prototypy do zrobienia modelu 3d do finalnego wycięcia przez CNC z balchy. Te prototypy wyszły całkiem fajnie więc zaniechałem robienia ich maszyną CNC.
Prototypy te wyglądają tak:
   
Adapter zacisku lewa strona
   
oraz Adapter błotnika prawa strona. Widziałem w sieci kilka projektów takich mocowań błotnika tylko z jednej strony ) na lewym adapterze razem z zaciskiem). wg mnie jest to za mało stabilne mocowanie i błotnik się strasznie telepał.
Nie wspomniałem wyżej ale oczywiście oś koła w HD ma inną średnicę ni w Heist, wiec też trzeba wytoczyć garść tulejek dystansowych.
Podsumowując wszystkie prace wykonałem w własnym zakresie w szopie i żyłem tylko goły Springer od HD. wszystkie inne części to oryginał z Heist.
Odpowiedz
#2
Pięknie wykonana praca. Na pewno będzie cieszyć oko.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
(03-30-2020, 10:24 AM)Koziołek napisał(a): Pięknie wykonana praca. Na pewno będzie cieszyć oko.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Oko cieszy, ale mam pewne obawy jeśli chodzi o wygodę. jest sporo twardszy w porównaniu do teleskopowego zawieszenia.  Pierwsza jazda po dziurach wiele mi powie.

Czy ktoś z kolegów ma wiedzę odnośnie regulacji Springera?
Na razie jest ustawiony tak jak po wyjęciu z pudełka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości