Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawieszenie silnika zmniejszające wibracje
#1
Nigdy nie jeździłem singlem i nie sądziłem, że może wystąpić problem mrowienia w kończynach przy dłuższych przejażdżkach. Nie chciałem za bardzo ingerować w zawieszenia silnika, więc postanowiłem zrobić bardzo prosty patent gumowy, który znacznie zmniejsza wibracje przenoszone na ramę i kierownicę. jest to zestaw podkłądek gumowych i tulejek. 
 Poszedłem po najmniejszej linii oporu i wydrukowałem drukarką 3D te elementy. Materiał to TPU.

link do model poniżej:
https://www.thingiverse.com/thing:4248754

Poniżej kilka zdjęć jak to wygląda na silniku ( co prawda nie jest to fabryczny silnik heista, ale zasada montowania samych gumek jest taka sama)
   

   
   
   
   
Odpowiedz
#2
Widzę że moto jeszcze nieco rozłożone. Czy testowałeś już w trasie tłumienie czy na razie czysto teoretycznie?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
(03-30-2020, 10:21 AM)Koziołek napisał(a): Widzę że moto jeszcze nieco rozłożone. Czy testowałeś już w trasie tłumienie czy na razie czysto teoretycznie?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Na silniku ZS169FMM jeszcze nie testowałem.

Miałem te gumki jeszcze w ubiegłym sezonie na standardowym silniku. efekt był mocno zauważalny, ale nie mam testu długodystansowego znaczy na wytrzymałość. 
pierwotnie miałem to toczyć z gumy z NBR70, ale poszedłem po łatwości i wydrukowałem z TPU. 
Materiał bardzo podobny do NBR w zachowaniu. 
Po sezonie będę mądrzejszy jeśli chodzi o wytrzymałość.
Odpowiedz
#4
Kawał dobrej roboty! Czekamy na relację że „skuteczności”!
Pozdrawiam.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości