Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiosenne przebudzenie - drobne problemy
#10
Melduje się pierwszy emeryt na forum Zawstydzony
The battery died!
W pierwszych dniach marca,kiedy zobaczyłem pierwsze oznaki wiosny w ogrodzie,wyprowadziłem swoje rumaki na słońce.
Przez zimę ładowałem je ok. 3 x do pełna,z tym ,że  swojego akumulatora nie odpinałem.
Pierwsza 125- kręcę i kręcę i kręcę - kicha,prycha - nie zapali. Świeca zalana? Czyszczenie  nic nie daje. Iskra jest.Paliwa miałem ze 2/3 baku - i jest. Wniosek - nie dostaje z gaźnika.Strzykawka-i 1cm paliwa do gardła .Jest-zapala i....gaśnie Nie chcę rozkręcać gaźnika.Wlałbym po ludzku jakiegoś alkoholu , ale go nie mam- wypity.Miałem już do czynienia  z chrzczoną  benzyną(etylina 95% wody)Biorę suszarkę i dawaj po gaźniku z 10 minut.Reanimacja zakończona jakże miłym dla ucha warkotem.Witaj wiosno!
Jako,że  przy  okazji nadwyrężyłem akumulator,ładowanie staje się niezbędne.
Mądrzejszy doświadczeniem biorę się do 250 od końca. Doładuję  akumulator.Podłączam i ciemność widzę.Prostownik nie świeci.Poziom elektrolitu w dolnej linii.Przechylam na boki i widzę  że płyn jakiś nieruchliwy.Wyjmuję korki i eureka!!!. Mam akumulator lodowy.Nie pamiętam bym mu dolewał wody.(8 przykazanie pijaka- nie rozcieńczaj)Ponownie suszarka na rozgrzewkę,prostownik świeci. Ładowanie- całą dobę i kicha!! Smutny  Trzy agonalne jęki i nastała cisza.The battery died!Pogrążony w nieutulonym smutku kupiłem żelowy, z wyświetlaczem.Te same parametry,mocniejszy kop na rozruch i co mnie bardzo cieszy,brak odpowietrznika(pisałem ,że opary  z akumulatora żrą mi skrzynkę)
Jako, że emocji miałem dość zostawiłem sobie rozruch na deser.
Oglądajcie  Tha Heist D.I.Y - sezon 3- już wkrótce!(wczoraj wymieniałem zębatki, łańcuch w,w 250-oj działo się)
PS.Ocywiście wykonałem pierwszą wiosenną rundkę. Jakież to piękne!!! Anioł
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wiosenne przebudzenie - drobne problemy - przez vect0r - 03-31-2017, 10:45 PM
RE: Wiosenne przebudzenie - drobne problemy - przez kraks - 04-12-2018, 03:45 PM
RE: Wiosenne przebudzenie - drobne problemy - przez ronin - 04-13-2018, 10:14 AM
Wiosenne przebudzenie - drobne problemy - przez Koziołek - 07-30-2018, 08:19 PM
Wiosenne przebudzenie - drobne problemy - przez vect0r - 07-30-2018, 10:29 PM
Wiosenne przebudzenie - drobne problemy - przez vect0r - 08-02-2018, 01:31 PM
Wiosenne przebudzenie - drobne problemy - przez Koziołek - 04-06-2019, 07:35 PM
Wiosenne przebudzenie - drobne problemy - przez vect0r - 04-06-2019, 10:23 PM
Wiosenne przebudzenie - drobne problemy - przez Koziołek - 07-02-2020, 11:47 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości