Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki kask na Heista?
#1
Chciałbym dowiedzieć się, jakie kaski preferujecie na Heista?
 Old school-owy motor to i kask myślę taki powinien być, ja myślę o tak zwanym niemieckim lub orzeszku.
 Poniżej parę moich typów.


Załączone pliki Obrazki
           
Odpowiedz
#2
Zdecydowanie nie! Takie kaski nie mają żadnych homologacji, są niebezpieczne. W czasie wypadku więcej z nich szkody, niż pożytku.

Osobiście oglądałem fajne kaski w Harley'u, ale gdy kupiłem motocykl z wydechem, nie zdecydowałem się na kolejny tysiąc złotych. Wybrałem firmę, którą polecano jako półkę średnią. Przystępny cenowo i nieco bardziej nawiązujący do tradycji półotwarty kask firmy LS2.
W przyszłości planuję strzelić na nim hydrografikę...
Pozdrawiam
Vect0r.

Ps. Mój nie ma szyby...


Załączone pliki Obrazki
   
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#3
Ja mam na oku coś takiego:
[Obrazek: shark_raw_helmet_zoom.jpg]
Shark Raw
Odpowiedz
#4
Przyznaję fajny... Ile taka przyjemność?
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#5
Jakieś 7 stówek
Odpowiedz
#6
Znalazłem parę takich kasków co mi się podobają.  Vect0r pisze że nie mają homologacji, no nie mają, ale mają certyfikat CE. Więc zaczołem szukać i znalazłem to:
 Sprzedawcy kasków motocyklowych często piszą, że dany kask posiada certyfikat CE, ale czy to oznacza, że taki kask posiada homologację? Od razu odpowiem: NIE. Certyfikat CE to nie to samo co homologacja.
Oznaczenie  CE (skrót od „Conformité Européenne”, tłum.: „zgodność europejska”) to jedynie deklaracja producenta, że jego produkt spełnia wszystkie normy i dyrektywy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Obejmują one bezpieczeństwo użytkowania, ochronę środowiska i ochronę zdrowia. Jeśli dany produkt podlega przepisom jakieś dyrektywy unijnej to bez oznaczenia CE nie może być wprowadzony do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Producenci we własnym zakresie muszą sprawdzić,  które dyrektywy UE odnoszą się do ich produktu, następnie przeprowadzić kontrolę zgodności, stworzyć dokumentację techniczną i podpisać deklarację zgodności, która jest udostępniana na żądanie odpowiednich organów. Oznaczenie CE nie oznacza również, że dany produkt został wyprodukowany na terenie Unii Europejskiej.
Natomiast homologacja kasków motocyklowych to ECE-R 22-05.  W skrócie proces przyznawania homologacji wygląda tak: producent przekazuje produkt do instytutu, który przeprowadza odpowiednie testy. Instytut potwierdza spełnianie przez produkt obowiązujących norm i przekazuje wyniki testu do władz homologacyjnych w kraju, w którym obowiązują normy ECE. Władze  na bazie wyników przeprowadzonych testów wydają świadectwo homologacji ECE.
Jak widać różnica pomiędzy oznaczeniem CE i ECE jest spora. Sprzedawcy najtańszych kasków często chwalą swój produkt podkreślając posiadanie przez niego certyfikatu/atestu CE. Pamiętajmy jednak, że to nie oznacza że kask posiada homologację. Takie kaski najczęściej nie posiadają homologacji ECE, a co za tym idzie nie powinny być używane na drogach publicznych.
 Tekst ze strony http://infokaski.pl/kask-motocyklowy-cer...gacja-ece/
Odpowiedz
#7
Generalnie żeby kask w ogóle mógł spełniać homologację ECE musi swoją skorupą zakrywać uszy.
Odpowiedz
#8
Ładne są, przyznaję. Ale koło bezpiecznych to nawet nie leżały... :-)
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#9
no nic, musze poszukać inne Uśmiech
Odpowiedz
#10
   
Mój typ - kask Bandit-samą nazwą pasuje do Heista. Jest klasyczny,lekki mały.Ja kupiłem bez homologacji-wtedy nie było. Zapłaciłem 350 zł. Teraz są homologowane  ok 550 zł.Jak to się ma do kasków z "homologacją  za 100 zł?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości