Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kierownica "Window"
#11
Natchniony i pełen nadziei popędziłem do garażu. Rzeczywiście z manetką nie ma kłopotu. Szkopuł jednak w tym, że mocowanie tej części z kierunkowskazem "utrzymuje pozycję" z pomocą bolca i otworu w seryjnej kierownicy, którego nie ma w kierownicy window. Czyli trzeba go dorobić, a tego sam robić bym nie chciał...
Ale dziękuję za informacje - znowu się czegoś nauczyłem :-)
Dobrej nocy!
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#12
Proponuję naklejenie taśmy (grubo, kilka wartw), co pozwoli utrzymać przełączniki po obu stronach w pozycji - taśma powinna wyznaczać miejsce mocowania przełączników - najlepiej, żeby taśma miała porowaty grzbiet.

Pozdrawiam,

Piotr
Odpowiedz
#13
Pomysł jest dobry, ale prawdę mówiąc chciałbym to zrobić w pełni profesjonalnie. Nie zależy mi aż tak na czasie. Jestem już umówiony na przegląd i przełożenie za tydzień. Dziękuję, pozdrawiam.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#14
Tak to było profesjonalnie założone w serwisie Harleya... Uśmiech Jeśli kierownica nie będzie miała bolca i otworu to nie zalecam nawiercania jej, bo może stracić swoją konstrukcję i wygiąć się przy jakiejś okazji...
Odpowiedz
#15
W sumie racja. Skoro jednak to kierownica CCW, to powinna mieć takie otwory. Jak zatem założyć bez wiercenia i kombinowania...? Niczego już nie rozumiem :-(
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#16
Kup taką taśmę: http://www.leroymerlin.pl/artykuly-gospo...l1170.html i naklej w jednym miejscu kilka warstw tam, gdzie ma przyjść uchwyt/przełączniki - jak dokręcisz śruby to uchwyt się zamocuje nijako "na taśmie". Tylko musi być kilka warstw naklejonych, bo jedna to mało.
Odpowiedz
#17
Dziękuję. Umówiłem się już na sobotę na przegląd. Pogadam z nimi, zobaczymy co oni na to. W sumie rozmawialiśmy wstępnie o poprowadzeniu przewodów w kierownicy, co też związane jest z jej podziurawieniem. Metoda z taśmą jest zdecydowanie mniej inwazyjna, choć estetycznie pewnie mniej efektowna... Zobaczymy w sobotę. Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
Pozdrawiam
Vect0r.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#18
No i stało się. Od wczoraj jestem posiadaczem kierownicy Window. Bardzo szczęśliwym, należy dodać...
Z omawianym wcześniej bolcem poradziliśmy sobie nieco go odginając (umożliwiło to założenie osprzętu bez nawiercania kierownicy i jest to zmiana odwracalna). Jedyne zastrzeżenie jakie mam do nowej kierownicy - to jej szerokość. Chciałbym, aby miała nieco większy rozstaw. Udało nam się "oszukać" problem, rozstawiając troszkę manetki, ale to rozwiązanie jak wiadomo mało profesjonalne. Poza tym kierownica wydaje się nie mieć żadnych wad  Cwaniak
Poniżej kilka zdjęć.

[Obrazek: 5ffa39f275f6911dmed.jpg]

[Obrazek: 65b6baa9cc11d241med.jpg]

[Obrazek: 68048b241f666bd4med.jpg]

[Obrazek: 56cc6cf83a1a0372med.jpg]

[Obrazek: 851dbe1d54c31cfbmed.jpg]

[Obrazek: 71297d04efe6ed6amed.jpg]

Pozdrawiam
Vect0r.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#19
(09-27-2016, 09:02 PM)piotr.piskozub napisał(a): Nie trzeba kleić - najpierw trzeba ją ściąnąć lewo-prawo a potem się wciska.

A Ape Hanger kupiłem tutaj w baaardzo sensownej cenei: http://www.electrabicycle.pl/produkt/kie...er-czarna/

Problem jest tylko z kablami (można przedlużyć) oraz przewodem hamulcowym (trzeba kupić dłuższy).

Pozdrawiam,

Piotr

wtam a ta kierownica ape hanger ma u nasady odpowiednie mocowanie  w dwoch miejscach po bokach czy jedno na środku bo to jest sklep z kierownicą mi d o rowerów  i powiedz mi gdzie kupiłeś dłuższy przewód hamulca i gdzięki w krakowie mogę przedłużyć linki  musze z przeróbka zdążyć do wiosny a czasu coraz mniej dzięki za szyska odpowiedz
Odpowiedz
#20
(02-23-2017, 12:08 AM)zielony078 napisał(a):
(09-27-2016, 09:02 PM)piotr.piskozub napisał(a): Nie trzeba kleić - najpierw trzeba ją ściąnąć lewo-prawo a potem się wciska.

A Ape Hanger kupiłem tutaj w baaardzo sensownej cenei: http://www.electrabicycle.pl/produkt/kie...er-czarna/

Problem jest tylko z kablami (można przedlużyć) oraz przewodem hamulcowym (trzeba kupić dłuższy).

Pozdrawiam,

Piotr

wtam a ta kierownica ape hanger ma u nasady odpowiednie mocowanie  w dwoch miejscach po bokach czy jedno na środku bo to jest sklep z kierownicą mi d o rowerów  i powiedz mi gdzie kupiłeś dłuższy przewód hamulca i gdzięki w krakowie mogę przedłużyć linki  musze z przeróbka zdążyć do wiosny a czasu coraz mniej dzięki za szyska odpowiedz

 Jak pisał Piotr Piskozub w poście z dn 09-27-2016, 01:45 PM  wymianę wykonał  serwis Harleya w Krakowie.Widziałem rachunki bo kupiłem ten motor.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości