Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kierownica "Window"
#1
Jako, że zbliża się kolejny przegląd w moim motocyklu, rozmyślam nad nową zmianą. Moja uwagę zwróciła kierownica Window. 
I tu pojawia się pytanie do naszych ekspertów... Otóż po pierwsze co sądzą o takiej zmianie. Po drugie, czy można przeprowadzić ją samodzielnie, bez utraty gwarancji na motocykl, po trzecie zaś - jeżeli można samemu, to czy mogę prosić o małą podpowiedź... Sądzę bowiem, że do wymiany wystarczy odkręcenie 4 śrub mocujących kierownicę centralnie, oraz 4 nas każdą z manetek. Mam rację? 
Jeżeli to możliwe, proszę o wyjaśnienie tych kwestii. 
Serdecznie dziękuję, pozdrawiam
Vect0r.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#2
Wymiana kierownicy nie jest skomplikowana, musimy pamiętać o ściągnięciu manetek, o ile manetka gazu z definicji ślizga się po kierownicy o tyle manetka lewa zwykle jest wklejona. Jak ją ściągnąć? Siłowo, kręcąc aż poczujemy, że się ześlizguje. Przy okazji wymiany kierownicy można pomyśleć o wymainie manetek na customowe.
Uwaga, jeżeli chcemy wymienić kierownicę na wyższą to może się okazać, że będzie potrzeba wymiany linek i przewodów na dłuższe!
Odpowiedz
#3
Dziękuję za szybką odpowiedź. Rozumiem, że przy kierownicy window przedłużanie linek nie będzie konieczne?
A co do samych manetek - czy mogę prosić o jakieś przykładowe? W ofercie lidor.pl nie znalazłem dedykowanych Heistowi, po wpisaniu modelu w wyszukiwaniu szczególowym.
Pozdrawiam
Vect0r.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#4
           
Odnośnie kiery WINDOW... jest to jedna z kilku polecanych i już przetestowanych przez nas modeli...

wczoraj np montowaliśmy kierę KEYSTONE a kilka dni temu model CAFE... dla każdego coś miłego :-) ale proszę pamiętać, jak słusznie wspomniał Błażej, że czasem może to wymagać zmiany przewodów - wszystko zależy od położenia kierownicy.

Przy wyższych, jak WINDOW czy KEYSTONE wszystko zależy od ich ustawienia - przy bardziej pionowym - wymiana, w opcji "leżącej" - oryginały dają radę. Opcja leżąca - dla wyższych użytkowników.

Odnośnie gwarancji - zmiana kierownicy nie ma wpływu o ile pozostałe elementy pozostaną oryginalne, przy zmianie np przewodów wymagamy zmiany przez autoryzowany serwis.

Dostępne kierownice na naszej stronie: http://sklep.motomoto.pl/6213-HEIST125
Proszę nie przejmować się opcją "na zamówienie" - gdyż strona ciągnie dane z różnych magazynów naszej firmy i zostanie to wkrótce poprawione... praktycznie wszystkie akcesoria są na stanie

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Mnie chyba najbardziej odpowiada window. Czy dysponujecie może zdjęciami motocykla z window, oraz cafe (jedno widziałem na stronie z ofertą)? Z tą ostatnią spotykam się po raz pierwszy, ale przyznaję, że wzbudziła moje zainteresowanie...
Pozdrawiam
Vect0r.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#6
No i już jest! Póki co w rękach. Niebawem montaż nowej kierownicy Window. Pierwsze wrażenia: na wszystkich zdjęciach, które widziałem wydawała się całkiem płaska. Tymczasem tak nie jest... ;-)
Dam znać po wymianie.
Pozdrawiam
Vect0r.


Załączone pliki Obrazki
       
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#7
Zmiana kierownicy to nie jest trudny proces. Tak jak napisal Blazej, manetka gazu sie slizga (jest zamocowana na takim bezowym plastiku) a uchwyt lewy jest "na wcisk". Po kazdej stronie okdrecamy dwie sruby przy wlacznikach i dwie sruby trzymajace manetke. UWAGA PRZY MONTAZU - mnie niestety udalo sie zbyt mocno dokrecic ostatnio lewy uchwyt od klamki sprzegla w wyniku czego rzeczony uchwyt pekl (przymierzalem oryginalna kierownice pod potencjalnego zainteresowanego moim Heistem) i teraz musze zamówic nowy... Uśmiech

Ja przy zamontowaniu Ape Hanger (33cm) musialem przerabiac kable i dobrac przewód hamulcowy - usluga wykonana w serwisie Harley Davidson w Krakowie.

Pozdrawiam,

Piotr
Odpowiedz
#8
Pomysł  Jeśli przyszły kupiec wybierze oryginalna kierownicę, a Ape Hanger pozostanie, być może będę zainteresowany odkupem - zależy od stanu i ceny. Diabeł
Peter Diabeł Heist 125, Goleniów
Odpowiedz
#9
Na wcisk, czy na klej? Jak na wcisk, to sam przełożę... Ale zrozumiałem, że trzeba kleić...
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#10
Nie trzeba kleić - najpierw trzeba ją ściąnąć lewo-prawo a potem się wciska.

A Ape Hanger kupiłem tutaj w baaardzo sensownej cenei: http://www.electrabicycle.pl/produkt/kie...er-czarna/

Problem jest tylko z kablami (można przedlużyć) oraz przewodem hamulcowym (trzeba kupić dłuższy).

Pozdrawiam,

Piotr
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości