Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykonanie własnego siedzenia
#1
Zakupiłem siedzenie na aliexpress. konkretnie tak miało wyglądać wg aukcji:
   
niestety to co przyszło mocno mnie zadziwiło. pokaże tylko jedno zdjęcie pokazujące "symetryczność" szycia:
   
Jak rozprułem ten fotel t w środku było jeszcze gorzej. materiał który był użyty to jakieś odpadki budowlane. zewnętrzny skaj to jakieś gówno plastikowe twarde i sztywne i zarazem rozwalało się w rękach. gąbka to chyba podkłady pod panele. blacha z ostrymi rantami i w jednym miejscu już przedarła poszycie. śruby to jakoś zasmarkane a nie spawane. chwile nad tym myślałem i doszedłem do wniosku że spawali to chyba gwoździem z akumulatora. Pod spodem wszystko było skorodowane.
wywiałem wszystko oprócz tej blachy. Ob-szlifowałem to po ludzku, wypiaskowałem i pomalowałem podkładem. oczywiście wcześniej wymieniłem te śruby na odpowiednie szpilki i od razu dopasowałem ich rozstaw wg mojego uznania.
Kilka razy już robiłem fotel od zera ale pomyślałem, ze za te parę groszy nie będę się męczył. okazało się, że wydałem parę groszy i tak musiałem robić od zera. 
Zawsze mój udział w siedzeniu kończył się właśnie na tym etapie i dalej działał już tapicer.
Pierwszy raz podjąłem się tapicerowania i powiem, że czasochłonne zajęcie. Samo klejenie gąbek i podkładu spoko, ale formowanie skóry i szycie ręczne to masakra. 
Ja użyłem materiał z odzyski i następny raz to bym kupił kawałek nowej skóry.
Kilka godzin szycia i efekt ręcznej pracy lepszy niż chińska maszynówka. poniżej kilka fotek z szopy:
   
   
   

dodam jeszcze, że do przykręcenia tych sprężyn dotoczyłem sobie podkładki stożkowe z Inoxu. standardowo w heist oraz w tym chińskim siedzeniu były zwykłe podkładki m8. Wg mnie bardzo fatalne mocowanie. Zastąpienie tego stożkiem powoduje że sprężyna nie jest wykrzywiana tylko trzymana centrycznie do osi śruby.

Polecam taką modyfikację

Podsumowując nie polecam chińskich siedzeń tylko lepiej szybciej sobie samemu takie siedzenie zrobić. Najwyżej można na aliexpress kupić sam stelaż z blachy plus sprężyny ( koszt chyba 50-70 PLN) a resztę samemu porządnie zrobić..
Odpowiedz
#2
Dasz fotkę tych podkładek stożkowych? Też męczyłem sie w swoim, ale u mnie skończyło się na agrafkach, nie sprężynach więc dostęp był trochę inny. Siedzenie od razu zakupiłem Biltwella żeby nie mieć problemu i musieć przerabiać.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
(03-30-2020, 10:29 AM)Koziołek napisał(a): Dasz fotkę tych podkładek stożkowych? Też męczyłem sie w swoim, ale u mnie skończyło się na agrafkach, nie sprężynach więc dostęp był trochę inny. Siedzenie od razu zakupiłem Biltwella żeby nie mieć problemu i musieć przerabiać.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

musiałbym to rozkręcać. podkładki wyglądają taka ja na modelu poniżej
   

nic genialnego tylko zwykły stożek. Dobrze centrycznie przyciska sprężynę. krzywizna stożka dopasowana do danej sprężyny. ja mam jakieś chińskie 7,5 cm wysokości. Niestety są twardsze o standardowych. 
Powiedz mi czy z agrafek jesteś zadowolony? jak z twardością? skokiem? jak z bujaniem na boki w porównaniu do sprężyn?
Odpowiedz
#4
Pod wzgledem wizualnym odpowiadają mi bardzo. Jeśli chodzi o montaż też jest lepiej niz sprężyny. Bujanie na boki jest mniejsze ale pewnie dlatego, że skok jest dużo mniejszy, albi teraz tak tego nie zauważam bo też mam inną pozycję. Sztywność powiedziałbym jest zbliżona.

To hardtail wiec na kostce brukowej przyjemności z jazdy nie ma.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości