Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydech Frameline
#1
Przygodę z Heistem rozpocząłem od wymiany wydechu na wydech typu Frameline. Zdaję sobie sprawę, iż z silnika o pojemności 125 cm3 nie wydobędę cudów, szczególnie na niskich obrotach, jednak dźwięk na wyższych jest bardzo satysfakcjonujący. Dodać należy, iż wyglądem jest dużo lepiej dopasowany do ramy pojazdu. Ogólnie - niezdecydowanych zachęcam :-)

[Obrazek: f66392b77232dc77med.jpg]
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#2
Jeszcze jakbyś wstawił jakiś filmik z dźwiękiem, idealnie by było i z postoju i z jazdy, to by była rewelacja Uśmiech
PS. Trzeba regulować gaźnik po zmianie? Jakieś zmiany w mocy?
Odpowiedz
#3
Mój był kupiony już z nowym wydechem, dlatego nie znam szczegółów dotyczących regulacji. Poprosimy o komentarz fachowca...
Co do filmu-jak tylko będę w domu, natychmiast się tym zajmę, słowo! To kwestia dnia, dwóch...
Pozdrawiam
Vect0r.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#4
Zakładając nowy wydech do Heista z reguły nie trzeba regulować gaźnika, chyba, że będzie potrzeba - czyli motocykl będzie nierówno pracował czy się "dławił".
W naszym salonie najczęściej sprzedajemy tłumik marki Kalinski (polski producent) - można go zobaczyć i posłuchać pod linkem poniżej:

http://www.lidor.pl/motocyklowy-uklad-wy...t-mat.html
Odpowiedz
#5
A jeszcze takie pytanie - czy masz może jakieś doświadczenia z wydechem "Long"... Kusi. Jestem zadowolony z Frameline, ale zastanawiam się czy może w przyszłości nie zmienić go właśnie na "Long'a". Zastanawia mnie tylko podpis o drogach publicznych na oficjalnej stronie dystrybutora...
Pozdrawiam
Vect0r.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#6
Zgodnie z przepisami dotyczącymi 125 cc, dopuszczalny limit hałasu emitowanego przez układ wydechowy w połowie prędkości obrotowej mocy maksymalnej nie powinien przekraczać 94 dB.

Mówiąc po polsku, Heist jest sprzedawany ze "zwykłym" wydechem, pewnie z powodu polskich homologacji. Akcesoryjne (w tym Long) są sprzedawane na odpowiedzialność kupującego i upierdliwy policjant z miernikiem decybeli może się przyczepić i zabrać dowód rejestracyjny + zdaje się mandat do 300 PLN.

Dlatego jest kilka rozwiązań, można jeździć z DB killerem/silencerem w sakwie i w przypadku kontroli zamontować licząc na pobłażliwość policjanta.

Podobna sytuacja jak przy zbyt przyciemnionych szybach przednich bocznych w aucie, osobiście zdrapywałem przy policji bo nie spełniały norm przepuszczalności, oddali dowód i życzyli miłego dnia Uśmiech

W sytuacji ostatecznej czyli zabraniu dowodu rejestracyjnego wracamy do garażu, montujemy wydech podstawowy, jedziemy do stacji diagnostycznej, przechodzimy badanie, w Wydziale Komunikacji odzyskujemy dowód rejestracyjny i wracamy na drogę (z jakim wydechem to już nasza sprawa Duży uśmiech ).
Odpowiedz
#7
Oto obiecane filmy:









Pozdrawiam
Vect0r.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości