Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak hamulca nożnego.
#11
(06-06-2018, 01:53 PM)champion napisał(a): Ja nie miałem tylnego hamulca od początku. Odpowietrzanie i regulacja nic nie dawała.
Aż tydzień temu usiadłem z zimnym napojem bogów, patrzyłem, patrzyłem i wypatrzyłem.

Pompa hamulca /ta przy nóżce/ jest zamontowana pod złym kątem w stosunku do siłownika. Wystarczy odkręcić pompę od ramy, dołożyć zwykłe podkładki pod wkręty /żeby podnieść pąpe/ i znowu ją przykręcić.

4 minuty roboty i nagle hamulec działa Duży uśmiech


Brzmi bardzo obiecująco... czy mógłbym prosić o jakaś instrukcje ze zdjęciem? Nie do końca rozumiem co mam zrobić...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#12
Na zdjęciu strzałka pokazuje w którym miejscu jest pompka /oczywiście od wewnętrznej strony ramy, za wydechem/.
Jest przykręcona do ramy na 2 śruby. Trzeba je odkręcić i "podnieść" pompe dokładając np. podkładkę pomiędzy pompe a ramę. Potem to znowu przykręcasz i cieszysz się hamulcem Duży uśmiech


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#13
Dziękuje, sprawdzę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#14
Melduję, że zmarła pompa hamulcowa.
Czekam na nową. O kosztach poinformuję w wątku dotyczącym przeglądów, gdyż przy okazji robię trzeci przegląd.

Ps. Dowiedziałem się, że w pszczyńskim ConradMotors wymieniono już dwie, czy trzy takie pompy. Przyznawać się, kto?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#15
Podsumowanie kosztów awarii pompy:

http://heist.pl/forum/showthread.php?tid...82#pid1482
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#16
Miałem podobną sytuację. Brak hamulca. Oczywiście odpowietrzanie nic nie dało. Dopiero po przemyśleniach ?

Odpowietrznik jest niżej niż przewód hamulcowy. Po odkręceniu hamulca, odwróceniu odpowietrznik iem do góry i odpowietrzeniu zaczął działać.

Muszę zacząć częściej czytać forum. To samo co napisał grymaszek
Heist 125
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości