Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co by tu jeszcze..cz.2
#1
Tydzień  urlopu   ,  piękna pogoda.Do  roboty   .  2  motory   -  robimy  przeglad. Wg  instrukcji   z  amerykańskiej  strony   Heista
  Wymiana  oleju-  oczywiście  oryginału  nie  uświadczysz  -  w   necie   znalazłem  w   Ameryce  Południowej! Zamienniki   -  wg   ksiażki  nie   ma dokładnie   takich   .  Spoglądam  do   ksiazki  serwisowej
w  HD  przy  2  pierwszych   przeglądach  lali   różne   - nie takie   jak   zalecane   -
W  sklepie   doradzili   Motul  20/50   -   mineralny  .  Lejemy-   wchodzi  ok   litra   z  hakiem  -  miało   być  900 ml.Filtr  oleju -sitko  jak  do  parzenia   herbaty  -  płukanie  nafta .Załatwione  .
Regulacja   zaworów   wg  filmu   dla  250  - ustawiam   swój  wg  takich   samych  parametrów ssanie  0,05 mm  wydech   0,1 mm .Problem  z   ustawieniem odpowiedniego   punktu  -   na   kole   są   3   rodzaje    znaków : F  II  T  z  kreska   z  boku.  Odkręcamy  świecę   -  w   najwyższym  położeniu  tłoka   na   kreskę   za  T.  Tylko  że   milimetr   w   te   czy   drugą  daje   przy  takim  ustawiieniu   luzów   różnicę  .  Trzeba  próbować  -  ustawić  ,  złożyć ,  zapalić i  na  ucho  ocenić.  Myślę   ,  że  się   udało.
Ustawienie  mieszanki   i  obrotów  na  ucho  niemożliwe-   aplikacja  na   telefon do   mierzenia  obrotów   wg   mikrofonu  -   kaszana   -  Kupuję   miernik   obrotów   za   40   zł-   ładny -  owijasz kabel  wokół  kabla   fajki  i  pięknie   pokazuje .W  filmie   -   facet   zdejmuje   z e  śruby   składu   mieszanki   jakiś  śmieć plastikowy  -   u   mnie   ani  u   brata   tego  nie   ma   -   widać  był  zdjęty   przy  pierwszej   regulacji.
Kontrola   -   przejechać  parę  km  -  zdjąć   świecę  -  kawa  z  mlekiem  .  dobrze.
Luzy   na   gazie -  nie   wiem   czy   podane   wartości  dotyczą   obrotu  manetki   czy   na  końcówce   linki  . To   samo  przy   sprzęgle  -  nie   wiem  czy   luz   mierzyć  na  klamce  czy  na   końcu  linki  .  Ustawiam   na   oko   -   ma   grać.
cdn
Odpowiedz
#2
W serwisie HD wpisywali bzdury w książce serwisowej. Lany było Motul 300V 10W50 (taki kupowałem i zawoziłem na przeglądy) - za każdym razem. 20W50 to półsyntetyk sotoswany własnie w Harleyach. To tak na przyszłość... Uśmiech
Odpowiedz
#3
(07-13-2017, 02:14 PM)piotr.piskozub napisał(a): W serwisie HD wpisywali bzdury w książce serwisowej. Lany było Motul 300V 10W50 (taki kupowałem i zawoziłem na przeglądy) - za każdym razem. 20W50 to półsyntetyk sotoswany własnie w Harleyach. To tak na przyszłość... Uśmiech
Dzięki. Wiedzieć  -to połowa   sukcesu.

Jeszcze - zapomniałem - to dotyczyło mojej ksziążki serwisowej w HD w Katowicach a nie 250
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości