Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rdzewiejące śruby.
#1
[edytowano] Czy rdzewiejące na potęgę śruby tylko mnie dotykają, czy problem jest powszechny.
z góry dziękuję za informację od importera albo dilerów, że moto trzeba trzymać w suchym i ciepłym pomieszczeniu.
pozdrawiam
ps. od początku marca pękło jakieś 600km i tyko raz rano mi oczy zamarzły
Odpowiedz
#2
Przyznaje, że dotychczas nie zaobserwowałem rdzewiejących śrub, ale zrobię dokładne oględziny i dam znać!
Ps. To nie trzymasz w suchym?!? ;-)

Pozdrawiam
Vect0r.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#3
U mnie też nie ma rdzy. Może myłeś motocykl jakimś preparatem, albo jeździłeś zimą gdy była sół na drogach?

Słyszałem, że jak się jeździ nawet po suchej drodze, ale pełnej soli, to bardzo często pojawia się rdza.
Odpowiedz
#4
problemem są wyłącznie złej jakości śruby (niektóre), zardzewiały od stania motocykla "pod chmurką" przez cały sezon - kwiecień-październik.
do pierwszego weekendu marca - ogrzewany garażyk.
jak zbiorę siły, to zrobię i wyślę zdjęcia,
pozdrawiam użytkowników
Odpowiedz
#5
Daj znać. Zrobimy listę rdzewiejących.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#6
U mnie nie tykane są cacy,a te które próbowałem poprawiać( tanimi chińskimi kluczami)owszem. Albo porządne klucze albo-jak to robił miłośnik chromów przez szmatkę.Przy okazji  można wymieniać na nierdzewki - nie  są takie drogie a można kupić prawie każdą.Dobry mechanik poradził też aby te szczególnie upierdliwie luzujące się  szmarować preparatem -jeden jak pamiętam czerwony, który trzyma nakrętkę ,ale można ją odkręcić i drugi - króry, jak zakręcisz to amen.Rdzewieje też akcesoryjny wydech - od środka-ale tam jest cały czas mokry .Zeżre  - wymienię na nierdzewny
Odpowiedz
#7
Nie ma co z tymi tłumikami szaleć. Mam Flowmaster'a z nierdzewki w Jeep'ie i z czasem też go troszkę zjada... Na te wyziewy nie ma bata :-)
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości