Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszty pierwszego przeglądu serwisowego (300 km)
#1
Witam!
Pomyślałem, że może nowych użytkowników zaciekawi koszt pierwszego przeglądu Heista, wykonanego w katowickim Harley'u. Faktura uwzględnia trzy pozycje:
1) olej silnikowy - 26,42 PLN Netto
2) sakwę boczną - 292,68 PLN Netto
3) roboczogodziny (policzone razem, tzn. przegląd plus montaż sakwy) - 455,28 PLN Netto

Razem: 952,49 Brutto.

Wszystko przebiegło w miłej atmosferze i bez problemów. Przy okazji usunięto usterkę odpowietrzania korka wlewu zbiornika paliwa, o czym wspominam w tym wątku:

Problem z odpowietrzeniem zbiornika paliwa.

Zapraszam do dzielenia się informacjami i kosztorysami przeglądów Waszych maszyn u rożnych dealerów.
Pozdrawiam
Vect0r.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#2
Motoradom
Koszt 1 serwisu:
- przegląd 90 netto
- olej sort 10w40 ss - 36,59 netto
- wyważenie koła 30 zł netto
razem 192,61 brutto
Heist 125
Odpowiedz
#3
Jak widać różnica znaczna. Czynię przymiarki do kolejnego (mam już niemal 1000 km) i przy okazji wybadam alternatywy. Dzięki za wieści :-)
Pozdrawiam
Vect0r.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#4
Przeglądy w HD w Krakowie to około 520 PLN brutto za robociznę + koszty ewentualnych części/płynów. Ja zrobiłem trzy przeglądy i tylko wymieniałem olej (Motul 300V 10W50) - wszystkie części, jeśli były wymieniane - były wymieniane na gwarancji. Również regulacja luzów zaworowych przy przeglądzie na 1000km była wliczona w cenę.

Plusem przeglądów w HD jest niewątpliwie to, że przy okazji można potestować inne motocykle.

Pozdrawiam,

Piotr
Odpowiedz
#5
Właśnie jestem po 1 przegladzie i znowu muszę pochwalić MOTOSZOPA z Gdańska.

Koszt 300 zł zawierał wymianę oleju, regulację zaworów, obrotów, odpowietrzenie hamulca, poprawę elektryki /okazało się, że złączki są fabrycznie zbyt słabo pozaciskane/. Dodatkowo dostałem sporo cennych rad.

No i co najważniejsze, mechanik przyjechał do mnie! Biorąc pod uwagę odległość jaką musiałbym przejechać na Haiu i warunki pogodowe jakie teraz mamy, to był jedyny rozpatrywane przezemnie wariant.
Odpowiedz
#6
No to super! Kolejny punkt dla nich.
A może podzielisz się w nowy temacie dobrym radami? :-)
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#7
No nie mogę tego czytać. Czy już nikt nie grzebie przy swoim motorze ? Za tą kasę na serwisy, to by można sobie już coś fajnego do motoru kupić . Chociaż z drugiej strony Was rozumiem, gwarancja, ale z czasem mam nadzieje że się to zmieni Uśmiech.
Odpowiedz
#8
Tu się raczej nie ma co dziwić... Bez przeglądu, bez gwarancji. Kropka.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz
#9
a ile czasu trzeba się z tą gwarancją męczyć?
Odpowiedz
#10
Dwa lata.
Heist 125 ccm wydech Frameline, sakwa boczna, kierownica Window, korek wlewu Drag Specialites
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości